RG11 - wędrownicza przygoda!

15-04-2011 23:31 przez Paweł Chmielewski

files/pogranicze.zhp.pl/arg/rozne/RG11_wedr.jpgRajd Grunwaldzki jest dla dzieci? A może tylko dla rycerzy?
Nic z tych rzeczy - RG11 to oferta dla wędrowników. Zapraszamy na trasę VIII i IX - na prawdziwą wędrowniczą przygodę!

Co znajdziemy na tych trasach? Przede wszystkim wędrówkę – pieszą i rowerową. Ale żeby nie było nudno, będzie to wędrówka z kluczem. Kluczem do zwycięstwa w rajdzie będzie odwaga, spryt oraz, nie możemy tego ukrywać, duże umiejętności.

Na trasie VIII przeniesiemy się do dziwnego okresu po II wojnie światowej, do roku 1946, kiedy nowo przyłączone do Polski powiaty były areną działania jednego z oddziałów "Żołnierzy Wyklętych" i jego potyczek z nową władzą. Przed rajdowymi patrolami stoi niełatwa przeprawa - rozpocznie się od lotu radzieckimi "Antkami", potem napięcie będzie stopniowo wzrastać. Pięć rajdowych dni to czas wypełniony długim marszem (około 25 km dziennie), przeszkody wodne, które da się pokonać z użyciem lin, łodzi i sprzętu płetwonurkowego, nocą budowa szałasów i ziemianek, zdobywanie żywności w niepewnym terenie. Rajd będzie próbą wytrzymałości, nieustannej koncentracji i gotowości na najbardziej nieoczekiwane działania. Ostatniego na wędrowników czeka niespodzianka - odpoczynek!

Trasa IX to 250 km „przekręconych” na rowerze w dobrym towarzystwie. W czasie rajdu nie zabraknie spotkań z pasjonatami tej dziedziny turystyki, zwiedzania perełek polskiej architektury m. in. zamku krzyżackiego w Golubiu-Dobrzyniu, kościoła św. Katarzyny w Brodnicy ze zmumifikowanymi ciałami w podziemiach, romańskiej katedry w Płocku, trzech muzeów regionalnych i trzech parków krajobrazowych. Podczas pokonywania trasy i podziwiania pięknych malowniczych krajobrazów, wędrownicy wezmą udział w zajęciach z ratownictwa medycznego, wodnego, technik linowych oraz zajęć pro-obronnych i krajoznawczych.

Rajd odbędzie się w dniach od 7 do 11 lipca, trasa VIII startuje w Bartągu k/Olsztyna, a trasa IX w Płocku. Na mecie w Lidzbarku Welskim (pow. działdowski) czeka nas spotkanie z siedmioma innymi trasami RG11 oraz koncert "Domu o Zielonych Progach". Informacje na temat zgłoszeń oraz świadczeń gwarantowanych znajdziecie na stronie www.rajdgrunwaldzki.zhp.pl.

Zapamiętaj - czekamy na Ciebie na wędrowniczych trasach Rajdu Grunwaldzkiego!

***
pwd. Anna Kamela
pwd. Adam Rakowski

I Kutnowski Szczep "Innominata"

Wróć